Naar aanleiding van berichtgeving in diverse media over onderzoek naar PFAS in Europese wijnen heeft de KVNW de onderstaande verklaring opgesteld.
De KVNW neemt de uitkomsten van het PAN Europe onderzoek naar trifluaorazijnzuur (TFA-behorende tot de PFAS-groep) in Europese wijnen zeer serieus. Belangrijke vaststelling daarbij is dat wijnen die geoogst zijn na 2010 hogere concentraties TFA bevatten.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) stelde in een onderzoek eerder al vast dat PFAS wijdverbreid aanwezig is in de leefomgeving, komt PFAS in bijna alle voedselproducten voor, zoals koffie, thee, graanproducten, melkproducten, vlees, eieren, vis, groente en fruit. Wijn is hierin helaas geen uitzondering. Omdat mensen vanuit verschillende bronnen (zoals voedsel, kraanwater, lucht en consumentenproducten) worden blootgesteld aan PFAS is er niet één bron als belangrijkste aan te wijzen. De blootstelling van mensen kan worden verminderd als in de genoemde bronnen minder PFAS aanwezig is. Het is aan de verantwoordelijke ministeries om te kiezen welke maatregelen genomen worden om de blootstelling van mensen aan PFAS te verminderen.